منبع: شبکه خبر

دور جدید ثبت اطلاعات اقتصادی خانوارها

آدرس سایت رفاهی جهت ثبت نام افرادی که تاکنون موفق به تکمیل فرم یارانه ها نشده اند:

www.refahi.ir


دورجدید ثبت اطلاعات اقتصادی خانوارها از روز جمعه پنجم شهریورآغاز می شود .

به گفته سخنگوی طرح تحول اقتصادی ، خانواده هایی که در دو دور پیشین ، نتوانستند اطلاعات خود را ارایه کنند و یا به تازگی تشکیل خانواده داده اند ، می توانند از پنجم تا بیستم شهریور به سایت رفاهی مراجعه و اطلاعات اقتصادی خود را ثبت کنند.

فرزین افزود : پیش بینی می شود حدود یک میلیون و هشتصد هزار خانواده در این مرحله اطلاعات خود را ثبت کنند .

فرزین همچنین گفت : در ۲۷ استان در مجموع ۸۶ درصد کسانی که فرم اقتصادی خانوار را پر کرده اند ، معادل ۱۲ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۲۵۸ خانوار در سایت رفاهی ثبت نام کرده اند .

وی افزود: در سه استان تهران ، قزوین و قم نیز تا تاریخ ۳۰ مرداد به طور متوسط ۵۱ درصد خانوارها ثبت نام و اعلام شماره حساب کرده اند .

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین گفته است : به خانوارهای زیرپوشش سازمان های حمایتی و برخی ساکنان مناطق محروم یارانه نقدی بیشتری پرداخت می شود .

فرزین تصریح کرد : براساس ماده هفت آئین نامه اجرایی قانون هدفمند کردن یارانه ها مقرر شد به برخی خانوارها از جمله خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ، بهزیستی و زنان سرپرست خانوار که در مجموع حدود شش تا شش و نیم میلیون نفر را شامل می شوند یارانه نقدی بیشتری پرداخت شود.

وی خانوارهای ساکن در مناطق محروم را یکی دیگر از گروه های ذکر کرد که در نظر است یارانه نقدی بیشتری به آنها پرداخت شود .

سخنگوی طرح تحول اقتصادی افزود : دراین باره نیز کار شناسایی مناطق محروم و طبقه بندی آنها در دست اجراست که بزودی افراد مشمول دریافت یارانه بیشتر در این مناطق نیز تعیین می شوند .

فرزین گفت : به همین منظور رئیس جمهور گروه ویژه ای را مامور بررسی و طبقه بندی مناطق محروم کرده است .

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی همچنین تصریح کرد : ‌از افزایش قیمت ها در بخش حمل و نقل با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها جلوگیری می کنیم .

محمد رضا فرزین از تدوین بسته های حمایتی از حمل و نقل درون شهری و برون شهری به همین منظور خبر داد و گفت : از حمل و نقل عمومی حمایت خواهیم کرد .

فرزین گفت : منابعی برای اعطای تسهیلات به رانندگان بخش حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است تا با استفاده از آنها بتوانند به نوسازی خودرو های خود و جایگزینی آنها با خودرو های کم مصرف تر اقدام کنند .

وی درباره افزایش قیمت بلیت ناوگان قطار و هواپیما هم گفت : ‌در این زمینه هنوز هیچ بسته ای در کارگروه طرح تحول اقتصادی مطرح نشده است و براساس مصوبه اخیر آن ، کارگروه باید در جریان تغییر قیمت خدمات دستگاه های اجرایی دولتی قرار گیرد .

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی افزود : شورای رقابت نیز در حال تنظیم مقررات تغییر قیمت در بازارهای انحصاری همزمان با اصلاح قیمت هاست.

وی افزود: ثبت نام از تولید کنندگان برای دریافت یارانه از نیمه دوم شهریور آغاز و در این باره اطلاع رسانی خواهد شد .

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین وعده داد : با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها منابع اختصاصی برای توسعه صادرات حدود چهار برابر می شود .

محمدرضا فرزین حمایت بیشتر از صادرات غیرنفتی را از رویکردهای دولت دانست و گفت : هم اکنون منابع تخصیص یافته برای حمایت از صادرات کالاهای غیر نفتی ۱۰۰ میلیارد تومان است که همزمان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها به ۳۹۰ میلیارد تومان می رسد.

وی افزود : بخشی از این منابع به صورت تسهیلات ارزان قیمت ارزی و ریالی در اختیار صادر کنندگان قرار می گیرد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد درباره آثار اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بر قاچاق کالا نیز گفت : با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و اصلاح قیمت ها ، انگیزه قاچاق کالاهای یارانه ای از کشور کاسته می شود و با اجرای کامل آن قاچاق این کالاها از بین خواهد رفت و از سرازیر شدن یارانه ها به جیب قاچاقچیان جلوگیری می شود.

وی افزود : بخشی از قاچاق کالا مربوط به کالاهای وارداتی است که دو کارگروه تشکیل شده است تا راهکارهای مقابله با آن را از منظر اقتصادی و امنیتی پیگیری کند .

فرزین گفت : این کارگروه ها ، نشست ها و بررسی های جامعی در این باره انجام داده اند که نتایچ ان در کارگروه بررسی و تصمیمم گیری می شود .

فرزین با اشاره به سازکارهای تعیین قیمت کالاها و خدمات گفت : پیش بینی های لازم برای نظارت و مدیریت قیمت ها شده است تا مورد سوء استفاده برخی قرار نگیرد .

وی با بیان اینکه تاکنون این شورا هیچ مصوبه ای درباره تغییر قیمت ها نداشته است، اظهار داشت : همزمان شورای رقابت نیز بازارهای انحصاری را کنترل می کند تا قیمت ها به طور غیرواقعی ، تغییر نکنند و حقوق مردم تامین شود.

وی درخصوص تحریم های اقتصادی بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت : ستاد تدابیر ویژه به ریاست معاون اول رئیس جمهور در این خصوص تشکیل شده است و وزیر اقتصاد نیز هر هفته با مدیران بانک ها و بیمه ها این موضوع را بررسی می کند.

ارسال شده در تاریخ: ۳ شهریور ۱۳۸۹

tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
۱۰۰ نظر برای مطلب: ثبت نام یارانه برای افراد جامانده و زوج های جوان در سایت www.refahi.ir

* قبل از ارسال نظر ، حاصل عبارت را در کادر بنویسید:

= 4 + 0

  1. چگونه مطمئن شوم ثبت نام شده ام؟

    آیا موافق یا مخالف این نظر هستید؟ => Thumb up 1 Thumb down 0

  2. تاریخ ورود به سامانه حساب یارانه هابرای افراد فوتی چه موقع است؟

    آیا موافق یا مخالف این نظر هستید؟ => Thumb up 0 Thumb down 0

  3. امروز که جمعه ست پس چرا خبری از ثبت نام زوجین نیست؟نه لینکی هست نه چیزی